בית פרטי בניו יורק​

בית ישראלי בניו יורק

הבית תוכנן סביב פטיו מרכזי אותו ניתן לראות מכל פינות הבית, עם יציאה מכל חדר בקומה השנייה למרפסת פנימית היקפית הצופה על הפטיו בקומת הכניסה.


באחד הימים בשנת 2007, התקשר אליי לקוח מניו יורק וסיפר לי שבביקור האחרון בארץ,
אשתו והוא התארחו בבית של לקוחות שבניתי את ביתם ברעננה, ומאותו הרגע הם החליטו שאני זו שאתכנן את  הבית שהם רוצים לבנות בניו יורק.


הם חיים בניו יורק 35 שנים, נסעו "רק לעשות קצת כסף ולחזור"... יש להם שלושה בנים בוגרים ובת בת 12, ועכשיו הם יודעים שהחיים שלהם ימשיכו שם, בגלל עבודה/חברים/בתי ספר/בנות זוג של הבנים....
הם עדיין לא רכשו את המגרש עליו ייבנה הבית והם ביקשו שאגיע לניו יורק לעזור להם לקבל החלטה.


האתגר קסם לי מאד ויצאתי לדרך, הגעתי לניו יורק והלכנו לראות נכסים ישנים בשכונת וילות קסומה בקווינס, בהמשך ובהמלצתי הם רכשו  מגרש פינתי עם פוטנציאל גדול למימוש רשימת החלומות שהיו להם.


בכדי להוציא אל הפועל את התוכניות שעשיתי, יצרתי קשר עם משרד מהנדסים מקומי, שעשה את ההגשות לעיריית ניו יורק ודאג להיתרים ולרשיונות הבניה.


ברשימת החלומות של הזוג היו בין היתר כמה תנאים עקרוניים:

  1. לאחר שנים רבות של מגורים בבתים אמריקאים, הם רוצים בית עם עיצוב פנים של בית ישראלי, בנוי בבטון ובלוקים, ובפיתוח החוץ לשלב מוטיבים עיצוביים מקומיים.
  2. הם מעוניינים לרכוש בישראל את הריצופים/חיפויי הקירות בחדרי האמבטיות/הכלים הסניטרים והברזים/ארונות המטבח וארונות האמבטיה/עבודות הנגרות כולל דלתות פנים וחוץ והשיש לחיפוי קירות החוץ.
  3. הם מעוניינים שכל חדר שינה בבית יתוכנן כסוויטה עם חדר אמבטיה וחדר ארונות צמוד. 
  4. קומת המרתף תהיה קומה של "בילוי משפחתי" שיכלול חדר ספורט גדול עם מכשירים, חדר קולנוע ענק עם מקרן ומסך מקצועי, כולל מערכת רמקולים היקפית,ועם כיסוי אקוסטי מלא, על מנת לשמור על השקט בשאר רחבי הבית.


וכך היה, הם הגיעו לישראל כמה פעמים בהם סיירנו בין הספקים השונים, לאחר מכן הם רכשו את כל מה שהיה ברשימות שלהם, והכל נשלח במרוכז בקונטיינר ענק והגיע לניו יורק.
במהלך הבנייה ובהתאם לצורך, הגעתי לניו יורק כמה וכמה פעמים וליוויתי את הביצוע בשטח, כולל ליווי של הנגרים שהגיעו מהארץ להרכבת עבודות הנגרות.


אני גאה להציג כאן את התוצאה.​