עיצוב חדרי מגורים​

" לאחר שהסתיימו ענייני המשכנתא והושלמה רכישת הדירה, מצאתי את עצמי בדירה הראשונה שלי, מעופשת משנות השישים שלא יכולתי לדמיין שתהפוך לבית בתוך מספר חודשים. המחשבה על אינספור האופציות הקיימות לעיצוב החלל הרתיעה אותי מאד, והיות ומדובר בשיפוץ, התלבטתי אם לנסות להתמודד עם המלאכה בעצמי- אך מהר מאד הבנתי שהיא גדולה עליי.

התחלתי לחפש איש מקצוע שיוכל להבין בפרק זמן קצר את סגנון החיים והצרכים שלי וידע לחבר אותם לפעולה ולנהל את ההתקשרות עם בעלי המקצוע בשטח.

הופניתי אל יפה על ידי חבר שטען שהיא בדיוק מי שאני מחפש ובדיעבד אני יודע לומר שהוא צדק.

לאחר מפגש קצר יפה ידעה להציע מספר חלופות לחלוקת החלל ומשם ניהלה את כל ההיבטים של הפרויקט החל מתכנון התשתיות וכלה בבחירת האריחים לקיר הדקורטיבי שבסלון. בנוסף, היא תפקדה כמפקחת בשטח על עבודתם של בעלי המקצוע ובכך דאגה להבטיח שמה ששורטט על הנייר בהתחלה יבוצע בפועל.

דירת שלושת החדרים הישנה שודרגה והפכה לדירת ארבעה חדרים מושלמת עם יציאה לגינה, והכל בזכות הליווי של יפה. הניסיון והאכפתיות בה היא ניהלה את הפרויקט, הביאו לתוצאה סופית שלא האמנתי שתהיה אפשרית בחלל הנתון. תודה ושאפו על התוצאה! ״

גל כהן.
רחוב לוחמי גליפולי תל אביב

 

 מדוע להיעזר במעצב פנים בליווי שיפוץ ועיצוב מחדש של חללי הבית?

רבים מאיתנו שואלים שאלה זו ברגע בו הם מצויים בפני החלטה לגבי שיפוץ או עיצוב מחודש של ביתם, ולעיתים מקלים ראש וממעיטים בחשיבות של ליווי גורם מקצועי, בעוד שתהליכים אלו הינם מורכבים ויש להבין את תמהיל האתגרים הניצבים בדרך.
אתגרים אלו כוללים ריבוי בעלי מקצוע בתחומים שונים וקושי לבחור את האדם הנכון עבור כל שירות...
הבנת מגוון החלופות לחלל וקבלת החלטות לפי אורח החיים של המתגוררים בנכס, וכמובן הוצאה כספית והבנת התקציב והדרך לפעול במסגרתו.

בתהליך עיצוב של חדרי המגורים, על מעצב הפנים לתרגם את החזון של בית החלומות שלכם למציאות, ולהוביל את תהליך העיצוב בשיתוף פעולה מלא אתכם וכמובן עם נותני השירות הטובים ביותר.

אז איך מעצב פנים יבנה לכם את בית החלומות?

בשלב הראשון, מעצב הפנים יגיע לפגישה בביתכם, יתרשם ויפנים את נתוני הנכס, ויקשיב לתוצאה עליה אתם חולמים.
המעצב יעבור אתכם על כלל החללים אותם תרצו לשפץ וביחד עמכם יבין את הצורך שלכם מהחלל ואת האתגרים העכשוויים הקיימים בו. החשיבות בהבנת החלל, האתגרים המצויים בו ותיאום הציפיות מול בעלי הבית הינם חיוניים, שכן עבור כל פרויקט המטרות שונות וכן גם צורת העבודה- לעיתים יידרש המעצב לשנות עיצובו של בית פרטי ולשנות את האווירה, לעיתים יידרש לפתור קושי בארגון המרחב ולעיתים לשנות את הפונקציה של החלל בכלל.

בהתאם למכלול הנתונים וביחד אתכם, המעצב יקבל את ההחלטה לתכנון המראה והאופי של הבית

​אותו אתם הולכים לשפץ.
 

 

 דוגמא לתהליך החשיבה ניתן להמחיש בעיצוב סלון הבית, אחד מחללי המגורים המרכזיים עבור משפחה.
בעיצובו של סלון, על המעצב להתחשב בגודל החלל ואורח חייהם של בעלי הבית. המעצב יבחן מה הרכב בני הבית, האם נוהגים לצפות בטלוויזיה באופן תדיר והאם החלל הינו חלל אירוח או בעיקר חלל משפחתי. על פי כך ייעצב את המרחב באופן שיתאים בצורה מיטבית לדרי הבית.


עבור משפחה הנוהגת לצפות רבות בטלוויזיה, בה הסלון הוא גם חלל מרכזי לאירוח, החלל יעוצב כך שיתאים ויגרום לבעלי הבית להתכרבל בנוחות על ספה גדולה ומפנקת שתמוקם מול טלוויזיה במיקום מרכזי. כמענה נוסף לישיבה נציב כורסאות נוחות, ונאבזר בשולחן או שניים אותם ניתן להזיז על פי הצורך בעת אירוח. נוסיף ספרייה או מזנון, או את שניהם יחד, ובעזרת הניסיון שצברנו ניתן לבעלי הבית ולאורחים תחושה של בילוי נעים במקום שעוטף אותם באווירה טובה ונכונה.

 

לאחר תכנונים אלו, מעצב הפנים ילווה את תהליך השיפוץ בצורה הוליסטית, יתמודד ויפתור אתגרים לאורך הדרך ויציע פתרונות תוך כדי תנועה עד למענה האופטימלי עבורכם לשינוי חלל המגורים כאוות נפשכם.

 

על ידי תהליך זה, של הבנת החלל, מיפוי האתגרים והבנת הצרכים של בעלי הדירה, מעצב פנים מנוסה יוכל ללוות תהליכים פשוטים או מורכבים, שכוללים בין חדר אחד לבין חלל מגורים שלם. הוא יוכל להציע פתרונות מגוונים, החל מהחלפה קוסמטית קלה של הריהוט, צבע הקירות או ריצוף החלל, ועד מתן מענה של שיפוץ כולל. מעצב מנוסה הוא האדם הנכון לעשות "סדר בבלגן"- לעזור ולהמליץ לכם על קבלת ההחלטות , וללוות אתכם בתהליך שיתרגם את החלום שלכם למציאות.

 

במידה ואתם נמצאים בפתחו של שינוי בחלל מגוריכם, אשמח לסייע במתן ייעוץ וליווי אישי לאורך תהליך התכנון והעיצוב, תוך שיתוף פעולה מלא עם הספקים ונותני השירות. אשמח להיות עבורכם אוזן קשבת וללוות בצורה אישית המתאימה לצרכיכם על מנת להגיע לתוצאה המיוחלת, עם הנאה רבה לאורך הדרך.