עיצוב בסגנון מודרני​

​מעוניינים לעצב את ביתכם בסגנון עכשווי אך לא יודעים מהיכן להתחיל?

אין הגדרה מדויקת לעיצוב פנים מודרני, אך ישנם קווים לדמותו, על מנת לסייע במאמצכם, ריכזתי עבורכם טיפים על עיצוב בית מודרני שיעניקו לביתכם את המראה עליו אתם חולמים.

 
1. קווים ישרים ונקיים

 

אחד המאפיינים המרכזיים של עיצוב מודרני הינו חללים פרקטיים המסייעים לבני הבית לבצע את פעולותיהם בצורה נוחה ויעילה, ולכן בעיצוב פנים מודרני אנחנו לא משתמשים בקווים קישוטיים מצועצעים, או ברהיטים כבדים,רוב האלמנטים בעיצוב המודרני, משלב תכנון צורת החללים ועד לרהיטים השונים בבית, יהיו בקווים ישרים, חדים ונקיים, וללא פריטים מיותרים.

עיצוב פנים מודרני מתאים לחללים פתוחים ויהיה שימוש בריהוט מרחף, מעקות זכוכית, ופתרונות אחסון חכמים שיסייעו לבני הבית לשמור על מראה נקי.

החומרים הבולטים יהיו: זכוכית, עץ, שיש, בטון ומתכת בצורתם הטבעית.

 

2. גווני החלל

 

הגוונים בעיצוב הפנים המודרני ישרתו את המראה ה״נקי״ ועל כן יהיו על פי רוב: לבן שמנת, שחור ואפור, הצבעים הנועזים יהיו לרוב על הקיר עם יצירת אמנות אבסטרקטית, או עם רהיט בודד בצבע נועז כמו ספת עור אדומה או כורסה חרדלית נועזת, כריות צבעוניות על הספה או שטיח צבעוני.

עם זאת, העיצוב המודרני אינו חייב להיות קר ומנוכר, וניתן לחמם אותו באמצעות שילוב פריטי עץ, טקסטיל רך ומזמין או חיפוי אבן/בריקים על אחד או חלק מהקירות.

 

 3. מינימליזם


מינימליזם הוא אלמנט בולט בעיצוב פנים מודרני, והאמירה "פחות הוא יותר" היא מדויקת.

אנחנו נקפיד "לנקות" פריטים דקורטיביים מיותרים , ולא נשתמש בטקסטיל ובצבעוניות מוגזמת. אפשר בקלות לטעות ולחשוב כי העיצוב המינימליסטי הוא דל, אולם בעזרת תכנון ומחשבה נכונים, הסגנון המינימליסטי יכלול את כל הפריטים ההכרחיים שיגרמו לבית להיות נוח ויעיל , מבלי לגרום לעומס.


4. נוחות ותחכום


בבנייה ועיצוב מודרני ישנה חשיבות רבה לנוחות, יעילות ומראה מתוחכם לחלל. גורמים אלו יבואו לידי ביטוי בבניית בית חכם עם מערכות בקרה ושליטה חכמות שניתן להפעילן מרחוק או שמתוכנתות לפעול בעצמן. מערכות אלו עובדות בדרך כלל בעזרת חיבור לטלפון חכם או טאבלט, בעזרתם נשלוט על כיבוי והדלקת מערכות האלקטרוניקה והחשמל, תריסים, מיזוג, מערכות שמע ועוד.

פתרונות נוספים המאפשרים נוחות מירבית ואופייניים לבתים מודרניים יכולים להיות מוצגים בדמות מיטה מתכווננת בחדר השינה עם מזרונים מחומרים המתאימים עצמם לצורת הגוף ולתנוחות השינה השונות.

 

 אילו סגנונות עיצוביים נוספים ניתן לשלב עם העיצוב המודרני?
 

 לאחר ההבחנה באלמנטים העיצוביים המרכזיים אשר מייחדים את העיצוב המודרני, ניתן לייצר שילובים ולגוון בין הסגנונות העיצוביים , על מנת לשוות לנכס מראה מודרני עם נגיעות מסוגי עיצוב שונים.


1. עיצוב מודרני בשילוב ארט דקו


למעשה, סגנון הארט דקו הוא תחילתו של העיצוב המודרני. סגנון זה החל לפרוח ברחבי העולם בשנות ה-20-35 של המאה ה-20 ובשעתו שידר יוקרה, זוהר, אלגנטיות, פונקציונליות ומודרניות, ובעיקר אמונה רבה בקדמה הטכנולוגית. הסגנון מאופיין בעיצובים גיאומטריים ומופשטים ובקווים ישרים, והושפע גם ממקורות אתניים - המזרח הרחוק, סין ,יפן ,הודו, אפריקה, מצרים הקדומה, מקסיקו ואומנות האינדיאנים.
ארט דקו מאופיין על ידי צבעוניות רבה , צורות גאומטריות מוקפדות וסימטריה עיצובית, עם שימוש בחומרים איכותיים, של עץ , אבנים יקרות, עור תנין ,עור צבי ושנהב.

לשילוב סגנון הארט דקו בבית מודרני, ניתן להוסיף טפטים עם דוגמאות גיאומטריות, וילונות רב שכבתיים, פסלונים שונים ומגוונים של דמויות אנושיות ובעלי חיים, מראות כבדות בצורות אמנותיות, ועוד.

 

 2. עיצוב מודרני בשילוב כפרי


עיצוב פנים מודרני כפרי מאפשר את השילוב בין האלמנטים החדשניים והמודרניים העכשוויים, תוך שמירה על מראה כפרי, עתיק וחמים.
בעיצוב מודרני-כפרי נדאג לשלב את החומרים והרהיטים בעלי הטכנולוגיה המתקדמת והמפותחת שיבטיחו שימוש נוח ועמידות לטווח ארוך.
הוספת האלמנטים מהעיצוב הכפרי אל תוך החלל המודרני מאפשרים לנו לחזור לשקט ,לחום ולאינטימיות שהיו פעם, ומכניסים לחלל שלנו אווירה נעימה וחמה.

אנו נדאג שיהיה חיבור הרמוני בין סגנון העיצוב הכפרי העתיק לבין מגע מודרני, עתידני ומתקדם, ונתמקד בעיצוב חלל פתוח, עם חלונות גדולים שיכניסו את הטבע והירוק של הצמחייה מהחוץ אל תוך הבית פנימה. לסגנון זה יש אלגנטיות שמדגישה את הנוחות ואת החיים המודרניים במיטבם. להדגשת הסגנון הכפרי נשלב בחללים אלמנטים של אבן, עץ וברזל.
נוסיף פרטי ריהוט מעץ טבעי וגימורים מחוספסים, את הקירות נצבע בגוונים חמים אך בהירים ואת חלקם נחפה בלבנים. החלונות יהיו מברזל בלגי והווילונות יהיו שקופים ורכים מה שיעצים את אווירת הבתים הכפריים של אירופה.


3. עיצוב מודרני בשילוב רטרו


רטרו הוא חיקוי של אלמנטים ברוח תקופה מסוימת, עיצוב של מוצרים חדשים במראה ישן. כשמדברים על עיצוב רטרו לרוב מתכוונים לעיצוב שהיה נהוג בשנות ה-50-70 של המאה העשרים. עיצוב רטרו הוא עיצוב תוסס בסגנון הפופ- ארט עם דגש על צורות גיאומטריות, קווים מעוגלים והדפסים פרחוניים ,עם שילובים צבעוניים וקישוטיים של רהיטים, חפצים, קירות ועוד.

עוד אחד מסממני התקופה היו המטבחים הצבעוניים. זו הייתה תקופת הזוהר של הפורמייקה הצבעונית, ומטבחים אדומים, ירוקים, כתומים ותכולים כיכבו באותה תקופה כמעט בכל בית.

כשנעצב בית בסגנון מודרני -רטרו, נשלב את המינימליזם של המודרני עם שפע הצבעים והמרקמים של הרטרו, נשלב בין החדש לישן, בין ההווה לעבר.

אחד המאפיינים המובהקים של התקופה היה השימוש בצבע, ואת אלמנט זה נוסיף לעיצוב על ידי האביזרים הנלווים לרהיטים- כריות, שטיחים, טפטים, וילונות ועוד


5. עיצוב מודרני בשילוב אקלקטי


יחודו של העיצוב האקלקטי הוא בשילוב מעניין בין ניגודים משלימים, צבעוניות מיוחדת ושילובים יצירתיים בין מיטב האלמנטים של כמה סגנונות.
בקו האקלקטי ישנו מקום רב לביטוי אישי כיון שאפשרויות השילוב הן אינסופיות.
עיצוב אקלקטי הוא מאתגר ביותר מאחר והוא צריך לשלב את הסגנונות השונים,
על מנת לקבל עיצוב אקלקטי מוקפד נציב את הפריטים בחללים השונים במינון נכון ,ובצורה מדויקת ומאוזנת ,וכך ניצור חללים יפים ומיוחדים ,מלטפים וחמים.
בשילוב בין הסגנון המודרני לאקלקטי חשוב לייצר בסיס ניטרלי שיחבר בין כל פריטי העיצוב המגוונים באופן הרמוני .


ניתן להשיג זאת כאשר החלל כולו יעוצב בסגנון מודרני מינימליסטי עם קווים ישרים ונקיים, וישולבו בו בתחכום רב אוסף של פריטים בסגנונות שונים ומתקופות שונות, עם צורות שונות ומרקמים שונים ,דבר המאפשר לנו להנות מכל העולמות.

 

6. עיצוב מודרני בשילוב קלאסי


עיצוב בתים בסגנון קלאסי מושפע מסגנון העיצוב האירופאי, מי שמעצב את ביתו בסגנון זה, מבקש לשדר סטייל מוקפד ומלכותיות. הגוונים השולטים על קירות הבתים בעיצוב קלאסי הם בדרך כלל לבן וקרם והם מעוטרים בקרניזים אשר מוסיפים ממד נוסף לסגנון המלכותי. את הקירות הבהירים מקשטות תמונות עם מסגרות דקורטיביות בגווני זהב. בכדי להעצים את המראה המפואר, נשתמש בגופי תאורה ("שנדלירים") בגווני נחושת וזהב המשתלשלים מהתקרה עם קריסטלים נוצצים וגופי תאורת קיר תואמים, את החלונות נמסך עם וילונות רב שכבתיים כבדים שמעוטרים בפורטיירות משי בגווני זהב או שמנת, ריפודי הספות והכורסאות יהיו בדרך כלל מבדי קטיפה או ברוקד מעוטרים, על מזנוני העץ הכבדים עם הפיתוחים נציב פמוטים מסוגננים עם נרות גבוהים, ולהשלמת המראה הקלאסי המוקפד נפזר על ריצפת השיש המבריק שטיחים בגווני בורדו וכחול עזים שמתכתבים עם גווני הריפוד של הרהיטים בחלל ואשר עשויים בעבודת יד מ-100% צמר משובח.
אין ספק שהמראה של הבית בסגנון הקלאסי יהיה עשיר, אך יחד עם זאת יכול לגרום לתחושה של כבד ועמוס.

העיצוב המודרני-קלאסי מרגיע ומוריד מהעומס של העיצוב הקלאסי, ויוצר הרמוניה בין הסגנונות.